Kyk Başvuru Belgeleri

Kredi  Yurtlar Kurumu üniversiteye giden her öğrenci tarafından bilinir ki; burs, kredi, öğrenci yurdu gibi başvuruların yapıldığı bir kurumdur. Üniversite öğrencilerinin eğitim süreleri boyunca birtakım ihtiyaçlarını karşılayabilmesi adına çeşitli hizmetlerine başvuru gerçekleştirdikleri KYK pek çok işlevi bulunan bir kurumdur. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı bir kurum olduğunu ifade etmek mümkün. Yükseköğrenim öğrencilerini desteklemek amacıyla birçok imkan sağlayan kurumun belirli tarihler arasında başvuru tarihleri belirlediği ve öğrencilere de bu tarihler aralığında başvuru yapması gerektiğini duyurduğu dikkat çeker. Herhangi bir konuda başvuru gerçekleştireceğiniz KYK başvurularında tarih esas faktörlerdendir ve bu hususa gerçekten dikkat etmelisiniz. Ön lisans öğrencileri, Lisans öğrencileri, açık öğretim öğrencileri, iki yıllık okullardan mezun olup dört yıllık bölümlere geçiş yapmış öğrenciler, ösym sınav sonucu ham puan bazında ilk 100’e giren öğrenciler, amatör milli sporcu belgesine sahip öğrenciler burs alabilme imkanına sahiptir. Bu kriter ve kıstasları belirleyen kurum KYK’dır. Herhangi bir öğrencinin eğitim hayatı boyunca birçok anlamda ihtiyaç duyacağı bir kurum olması nedeniyle öğrenciler tarafından araştırmalara konu edilmekte.

 

Kyk Başvuru Belgeleri

  • Öncelik belgesi (Önceliği bulunanlar için şehit ve gazi çocukları, %40 ve üzeri engel düzeyi, anne ve babası vefat etmişler,lise ve dengini Darüşşafaka’da tamamlayanlar)
  • 4 adet son altı ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf.
  • %40 ve üzeri engel düzeyine sahip olan bireylerin tam teşekküllü bir hastaneden alacakları rapor.
  • Kayıt, kimlik, yurt ücreti ve depozito ücreti makbuzu.
  • Aynı öğretim döneminde yükseköğrenime başlayan kardeşe ait öğrenci belgesi

 

Sivas Kyk Yurtları Genel Görünümü

Kyk başvuru belgelerinin tam ve eksiksiz bir şekilde olmasında dikkat etmeniz başvurunuzun geçerli olmasından tutun da olumlu sonuçlanmasına varıncaya kadar tüm süreçleri baştan sona etkilemekte. Bu yüzden; başvuru belgelerini tamamladıktan sonra tekrar kontrol etmeniz ve kuruma bu şekilde sunmanız yerinde olacaktır. Belgelerden ya da bilgilerden bir kısmında bir sahtecilik, yalan beyan tespit edildiği takdirde ciddi yasal yaptırımlarla karşı karşıya kalacağınızı unutmamanız gerekiyor. Bu yüzden; sunduğunuz belge ve bilgiler tamamen sizleri yansıtmalı. Bu konuda göstereceğiniz özenin her anlamda iyiliğinize olacağını unutmamalısınız.

 

Kyk nasıl başvurulur?

kyk.gsb.gov.tr adresi üzerinden gerçekleştirilebilen başvurular öğrenciler tarafından yapılmakta. Kredi, burs ve yurt başvurularının verilen internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebileceğini söylemek mümkün. Başvuruların internet üzerinden yapılıyor olması ülkemizdeki tüm öğrencilere sunulmuş en güzel olanaklardan birtanesi. Bu bağlamda herhangi bir kuruma gitmeye gerek kalmadan oturduğunuz yerden başvurularınızı gerçekleştirerek zahmetsiz bir şekilde bu süreci tamamlayabileceksiniz.  Başvurularınız da dikkat etmeniz gereken en önemli faktörlerin doğru ve sizi yansıtan bilgi ve belgelerle hareket etmek olduğunu tekrar hatırlatmakta fayda görüyoruz. Devlet kurumlarından birine başvuru yaptığınızın bilincinde olarak evrakta sahtecilik gibi yasal bakımdan yaptırımı bulunan durumlar içerisine kendinizi sokmamalısınız.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ