Sivas'ta Öğrenci ve Çalışanların Tercih Ettiği En İyi Konaklama Rehberi 8. Yılında Hizmetinizde. 2022 Yılında Aktif Aradığınız Yurt,Pansiyon veya Apart Bu Sitede

Sivas Apart

Sivas Erkek Öğrenci Yurtları
sivas yurtlar ayrıntılar
Sivas Kız Öğrenci Yurtları

Sivas’ta son yıllarda yükselmekte olan binalar sayesinde ev alım, satım gibi konularda imkanlar hızla artmaya başladı. Bundan yaklaşık beş yıl öncesine Sivas’ta Apartlar, tercih edilmemesinden dolayı neredeyse hiç yapılmamaktaydı. Fakat son yıllarda pek çok yerde kiralık, satılık apart ilanı görebilmekteyiz. Yükselen yeni, konforlu ve modern binalar sayesinde Sivas’ta kiralık ve satılık ve bulmak oldukça kolay bir hale geldi.

Sivas, apart konusunda son yılların en büyük atılımını yaparak, kendisini diğer illerden bir adım öne çıkarmıştır. Halen yapılmakta olan apartlar ile de bu gelişme sürekli hale gelmektedir. Sivas’a gelen öğrenci ve memurların en büyük sıkıntılarından birisi haline gelmiş olan ev bulma problemi, son yıllarda azalmıştır. Özellikle öğrencilerin aradığı apart evler ve Sivas stüdyo evler de büyük bir artış yaşanmaktadır. Bina sayısının artmasına paralel olarak Sivas’ta apart ve stüdyo daire kiraları da düşmektedir. Sivas’ta bina sayısında yaşanan artış her ne kadar fazla gibi dursa da Sivas nüfusu için oldukça uygun bir düzeydedir. Sivas ilinde gerçekleştirilen yeni bina projeleri hem kentin modern bir surete kapılmasına yardımcı olmakta hem de inşaat sektöründe çalışan işçi sayısını arttırarak şehrin kalkınmasına yardımcı olmaktadır.

Sivas Uygun Fiyatta Apart

Sivas’ta uygun fiyatta bir apart bulabileceğiniz tam olarak bir adresi yok. Bu ne demek derseniz… Sivas’ın her yerinde uygun fiyatta apartlar ile karılaşmanız mümkündür. Yani tam olarak bir bölgede aramak yerine tüm bölgelerde aramakta fayda var. Bunun için öncelikle bir bütçe belirleyip sonradan evin kaç odalı, ısıtması nedir? gibi detaylarını belirleyebilirsiniz. Bütçenizi belirlemek evi bulmak için ilk adım da denilebilir. Ulaşım imkânlarının çok gelişmiş olduğu kente şehir merkezinden uzaklaştıkça kira fiyatları düşmektedir. Üniversite çevresinde kiralar oldukça yüksek olup, üniversite öğrencileri dışındaki kent sakinleri bu bölgeden ev kiralamayı tercih etmemektedirler.

Eğer Sivas’a yerleşmeyi düşünüyorsanız, bir kaç gün önceden gidip araştırma yapmanızda fayda var. Apart fiyatları genel olarak 300-1500 Lira arasında değişen bir rakama sahip. Apartlar maksimum 4 kişilik olarak diyazn edilmiş olup daha kalabalık bir aileye sahipseniz eşyalı ev kiralamanızı tavsiye edriz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ