Sivas'ta Öğrenci ve Çalışanların Tercih Ettiği En İyi Konaklama Rehberi 8. Yılında Hizmetinizde. 2022 Yılında Aktif Aradığınız Yurt,Pansiyon veya Apart Bu Sitede

Sivas’ta Bulunan Öğrenci Yurtları

Sivas Erkek Öğrenci Yurtları
sivas yurtlar ayrıntılar
Sivas Kız Öğrenci Yurtları

Sivas’ta kız ve erkek öğrenciler için kredi yurtlar kurumuna ait toplam 7 tane yurt kurumu vardır. Hacı Kamer Aydoğan, Gürün Enver Bostancı, Sivas Sancaktar, Sivas 4 Eylül, Zara Hatice Sefer Dursun ve Sivas Hatice – Tül Kübra öğrenci yurtları; Sivas kyk kız öğrencilerine ait yurtlardır. Bu yurtlardan Sivas 4 Eylül Kız Yurdu ve Sivas Hatice – Tül Kübra Öğrenci Yurdu, Kayseri caddesi, üniversite kampüsü içerisinde yer almaktadır. Cumhuriyet Üniversitesi yerleşkesinde yer alan bir diğer kız yurdu ise; Sivas Sancaktar Kız Öğrenci Yurdu’dur.

Sivas Saltuk Bey Öğrenci yurdu ise, Sivas kyk erkek öğrencilerine ait yurt kurumudur. Sivas Saltukbey Erkek Öğrenci Yurdu, Kayseri caddesi Yurtkur Kampüsü içerisinde yer almaktadır. Bu yurtlardan, Suşehri Yurdu ve Yıldızeli Yurdu ise Sivas kyk karma öğrenci yurtlarıdır. Sivas’taki bu yurtlar öğrencilerin okula gidişi dönüşte sıkıntı yaşamaması ve daha rahat olması açısından genelde kampüs çevresinde bulunmaktadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ