Sivas'ta Öğrenci ve Çalışanların Tercih Ettiği En İyi Konaklama Rehberi 8. Yılında Hizmetinizde. 2022 Yılında Aktif Aradığınız Yurt,Pansiyon veya Apart Bu Sitede

Sivasta Öğrenci Olmak

Sivas Erkek Öğrenci Yurtları
sivas yurtlar ayrıntılar
Sivas Kız Öğrenci Yurtları

Sivas’ta şehir tek bir merkez etrafında toplanmış haldedir. Bu merkeze bağlı iki büyük cadde ( İstasyon ve Atatürk Caddesi) ve bu caddelerin kolları. Sivas’ta semt kavramı olmasada büyük mahaller var . ( Kümbet ,Toki, Gülyurt … ) Öğrenciler merkezde zorunluluk caddesi olarak adlandırdığı az önce saydığım iki caddede vakit geçirir. Çoğu dükkan buradadır. Sivas boğazına düşkün bir memleket olması sebebiyle şehir merkezinde bolca lokanta bulabilirsiniz. Her yerde popüler olan çiğköfteciler ve tantuniciler şehirde hakim . Yine Sivas kültürünün bir parçası olarak pideciler şehrin her tarafında görebilirsiniz. Günün her vakti sıcak sıcak pide ve lavaş yaptırabileceğiniz dükkanlar veya pide içine kıyma, tavuk, patates ,peynir veya aklınıza gelebilecek herhangi pideye uygun malzemeyle pide yaptırabilirsiniz .( Sivas ağzıyla “pide döktürde gel gardaş” deyimini bolca duyabilirsiniz) .Bir diğer seçenekte şehir merkezinde kebapçılar, dönerciler ,köftecilerde pide arasında dürüm yiyebilirsiniz .( Çoğu şehirde küçük ekmeklere veya hamburger ekmeği arasında olsada Sivas’ta pide arasında yediğiniz dürümler oldukça doyurucu oluyor ).
Sivas’ta üniversite öğrencilerinin çok olması şehirdeki kafe kültürünü de etkiledi ve yeni yeni oluşan kafeler sokağı öğrencilerin uğrak mekanı haline geldi. Şehir merkezinde 3 adet sinema 1 adet tiyatro bulunuyor. Yine Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde ( Sivas belediyesine bağlı bir merkez ) çeşitli tiyatro oyunları sahneleniyor. Bu aralar çok popüler olan korku evleri , paintball sahaları , binicilik kursları v.s öğrencilerin stres attığı eğlenceler arasında.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ