Sivas'ta Öğrenci ve Çalışanların Tercih Ettiği En İyi Konaklama Rehberi 8. Yılında Hizmetinizde. 2022 Yılında Aktif Aradığınız Yurt,Pansiyon veya Apart Bu Sitede

Sivas’ta Üniversite Hayatı

Sivas Erkek Öğrenci Yurtları
sivas yurtlar ayrıntılar
Sivas Kız Öğrenci Yurtları

Sivas genel itibariyle öğrenciler için uygun bir şehirdir. Genel yapısı, ulaşım, konaklama, beslenme kısacası geçimi sağlamak diğer şehirlere göre Sivas’ta daha rahat geçinebilirsiniz. Sivas bir merkezden oluşuyor ( öğrencilerin arasındaki tabiri ile “ağacın orda” ) şehirde tek bir ağaç mı var ? soruları akla gelebilir.

Şehir merkezinde belirli bir ağacımız var orada buluşur ,orada toplanılır yani buluşma noktasıdır. Ana merkeze bağlı büyük 2 cadde var. Atatürk Caddesi ve İstasyon Caddesi genellikle vaktinizi bu caddelerde geçirirsiniz çoğu dükkan buradadır. Sivas’taki uzaklık kavramı çok farklı ya evin çarşıdadır yada değil. Yani çarşıda değil dediğimiz arabayla üniversite 15 dakika, şehrin en uç noktalı olan mahallelerde şehir merkezine en fazla 30 dakikadır. Dediğimiz gibi küçük, sakin, soğuk ( kış ayları biraz ağır geçer ) ama bir o kadarda sıcak insanlarla dolu öğrenci dostu bir şehir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ