Sivas'ta Öğrenci ve Çalışanların Tercih Ettiği En İyi Konaklama Rehberi 8. Yılında Hizmetinizde. 2022 Yılında Aktif Aradığınız Yurt,Pansiyon veya Apart Bu Sitede

Sivas’taki Yeni KYK Yurtları Ne Zaman Açılacak

KYK Yurtlarını İncelemek İçin Tıklayın

GÜNCELLEME 31.08.2018

Örnek odalar içerisinde beğendiklerini uygulamaya devam edileceklerini kaydeden Gül, “İnşallah ağustos gibi Kredi ve Yurtlar Kurumu’na devredilecek. Eylül gibi de açılışı yapılacak. Başta müteahhit firma olmak üzere mühendislerine, tüm çalışanlarına, İl Özel İdaresi personellerine teşekkür ediyorum. Olağan üstü bir tempo ve gayret ile çalışıyorlar. Şimdi de belirli bir noktaya geldi. Kış boyunca çalışıldı. Burası bittiğinde hem üniversitenin alt yapısı güçlenecek, hem de öğrenciler daha çok tercih edecek. Burada kalan öğrenciler daha mutlu olacak. Devlet, Kredi ve Yurtlar Kurumu eliyle gençlere ve vatandaşlara sahip çıkacak. Allah hayırlı uğurlu etsin.” dedi.

 

 

Yurtlar Açıldı.Sivas Kredi Yurtlar Kurumu ( KYK ) Yurtlarını Ayrıntılı Şekilde İncemek İçin Tıklayın
——————————————————————————————————————————————————–

Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yaklaşık 3 yıl önce ihalesi yapılan ve Sivas’ta yapımına başlanan 3 bin kişilik öğrenci yurt inşaatı, bitmek üzere ikenİhaleye katılan bir firmanın açtığı dava sonucu mahkeme kararı ile durduruldu. Yürütmeyi durdurma kararı nedeniyle bu yıl hizmet vermesi planlanan yurtların açılması en az 1 yıl uzayacak.
 

Cumhuriyet Üniversitesi kampüsü içerisine yapılan 3 bin öğrenci kapasiteli yurt inşaatlarının inşası  mahkeme kararı ile durduruldu. KYK Genel Müdürlüğü tarafından Sivas’ta hayata geçirilen bu önemli projenin ihalesi 3 yıl önce Genel Müdürlük tarafından yapılmıştı. İhalede birinci olan firma, dosya eksiği olması nedeni ile ‘Firmanın ihaleye girme yeterliliği olmadığı’ kararı ile ihaleden men edilmiş ve ikinci gelen diğer firma inşaat imalatına başlamıştı. Birinci firma konuyu mahkemeye taşırken, ihaleyi kazanan firma, yurdu 2017-2018 eğitim yılına yetişmesi için işe başladı.

Yüzde 80’i tamamlanan yurt inşaatlarının yeni eğitim yılında hizmeti girmesinin planları yapılırken, geçen Kasım ayında alınan mahkeme kararı ile inşaatdurdu. Üç yıl süren mahkeme sonucunda, birinci gelen firmanın dosya eksikliğinden elenmesinin haksız olduğu kanaatine varıldı. Başta Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz olmak üzere Sivas Valisi Davut Gül, Kredi Yurtlar Kurumu Erdoğan Tunç, mahkeme kararı ile yapımı duran yurt inşaatlarının yeniden yapımına başlanması için konun takipçisi oldu. Gelinen nokta itibariyle Danıştay, yurt yapımı ile ilgili yürütmeyi durdurma kararını bozdu.

Yaklaşık 8 aydır çivi dahi çakılmayan yurt inşaatlarında şimdi Kredi Yurtlar Kurumu genel Müdürlüğü tarafındanikmal ihalesine çıkılacak. İhalenin yapılmasının ardından yurt inşaatlarında geriye kalan yüzde 20’lik kısım inşa edilecek.

Ancak 3 bin öğrenci kapasitesi ile önümüzdeki yıl öğrencilerin barınma ihtiyacını önemli ölçüde karşılaması planlanan yurtların hizmete girmesinin en az bir yıl gecikmesi, ‘olan Sivas’a oluyor’ yorumlarına neden oldu. İhalede yaşanan veya yaşandığı düşünülen bir aksaklık nedeniyle hem devletin, hem Sivas’ın zarara uğratıldığı, 3 bin öğrencinin mağdur edileceği ve Sivas’ta bu nedenle hem ekonomik hem sosyal  kayıpların yaşanacağı yorumlarına neden oldu.

 

Kaynak : sivasmemleket.com

Sivas Erkek Öğrenci Yurtları
sivas yurtlar ayrıntılar
Sivas Kız Öğrenci Yurtları
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Rabia dedi ki:

  Tam olarak ne zaman acilir

 2. Fadime dedi ki:

  Bu sene içinde açılır mi

 3. Zhr dedi ki:

  Ne zaman açılır mağduruz net bilgi verin

  1. Sezai dedi ki:

   Ben orda bir çalışanın eylülün sonunda açılır herşey tamamdır

 4. Burcu dedi ki:

  Yurt ne zaman acılacak bunun ilgili kesin bir tarih yok mu? Kalacak yerim yok özel yurtlar maddi yönden ödeyemeyecegim tutarda

  1. Uğur dedi ki:

   12 . ayda açılması bekleniyor

 5. Aytekin Şen dedi ki:

  12. ay yani 2018’i, 2019’a bağlayan 12. ay değil mi ? bekleniyorsa gerçi daha da uzayabilir.
  Ben bu sene sınava girdim taban puanı 328 olan bir bölümü 355 civarı bir puanla kazanacağımı tahmin ediyorum nasıl sivas ta kyk yurtlarının genel durumu açıkta kalan öğrenciler oluyor mu ? yardımcı olabilir misniz?

 6. Aytekin Şen dedi ki:

  12. ay yani 2018’i, 2019’a bağlayan 12. ay değil mi ? bekleniyorsa gerçi daha da uzayabilir.
  Ben bu sene sınava girdim taban puanı 328 olan bir bölümü 355 civarı bir puanla kazanacağımı tahmin ediyorum nasıl sivas ta kyk yurtlarının genel durumu açıkta kalan öğrenciler oluyor mu ? yardımcı olabilir misniz?

BİR YORUM YAZ